Üniversiteler Hakkında Seminerler


Yurt dışı üniversiteleri arasında en sık tercih edilenler Kanada üniversitelerinden oluşmaktadır. Türkiye’deki özel üniversite ücretlerine yakın fiyatlarla eğitim alma şansınız olacak. Aynı zamanda eğitim alırken yarı zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma hakkına sahip olacaksınız.

Kanada Üniversiteleri Kabul Şartları Nelerdir ?

Öğrencilerin hayallerinden birisi olan Kanada üniversiteleri, YGS-LYS gibi bir sınavla alım yapmamaktadır. Öğrencilerin akademik ve sosyal yaşamdaki başarıları dikkate alınmaktadır.

Not ortalamaları, sınav puanları, katılım sağlanan sosyal aktivite ve gönüllü olarak görev alınan yardım/etkinlikler özellikle incelenmektedir.

Kanada’da iki farklı dil anadil olarak kabul görmektedir. İngilizce veya Fransızca bilgisi aranılan şartlar arasındadır. Diller için girilen akademik sınavlardan (IELTS,TOEFL gibi) istenilen puan; Okuyacağınız üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Bunun ilgili olarak lütfen iletişime geçin.

kanada üniversiteleri

 Kanada üniversiteleri kabul şartları  hakkında bilgi almak için; 0 (212) 252 90 35 veya 0 (212) 252 90 36 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.


Kanada Üniversiteleri Fiyatları Ne Kadar 

Kanada devleti; Kendi vatandaşı öğrencilere ücretsiz üniversite okuma fırsatı sunmaktadır. Ancak Kanada devlet üniversiteleri yabancı öğrenciler için ücretlidir.

Oldukça ekonomik olan Kanada devlet üniversiteleri fiyatları, neredeyse Türkiye’de ki özel üniversite ücretlerine denktir. Aynı zamanda eğitim alırken, çalışma izni veriyor olması bir başka avantajıdır.

Kanada üniversiteleri fiyatları bir çok faktöre göre değişiklik göstermekle beraber; 10.000 CAD ile 25.000 arasındadır. Detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.